- alarmy - elektroinstalace - přepěťové ochrany - dálkové ovládání topení -
Prohlédněte si i ostatní nabízené služby ... pokud Vámi hledanou nenaleznete, kontaktujte nás 606 621 617

Informace pro výběr kvalitního alarmu

Výrobců levných alarmů je na trhu mnoho, ale pokud mluvíme o alarmu kvalitním a chceme mít jistotu, že za nějaký čas, seženeme náhradní díly, dokoupíme další prvky pro rozšíření, aktualizujeme software výrobku, atd. Tak musíme vybírat pouze z ověřených výrobců alarmů např. Jablotron, Paradox, DSC
ústředna GSM, LAN telefonní komunikátor

Jako hlavní komunikační (poplachový) kanál chtějte GSM/LTE komunikátor, dále volte dle finančních možností i kanál záložní, lze volit mezi LAN a pevnou telefonní linkou (doporučuji LAN). Alarm lze instalovat, jak v provedení drátovém tak i bezdrátovém, rozhodnutí nám usnadní fakt v jakém stavu se nachází zabezpečovaný objekt, pokud lze provést montáž kabeláže a nejsou ještě jiné specifické důvody, volíme drátový, v opačném případě, pokud není objekt příliš rozlehlý, bezdrátový. Při kvalitní montáži je funkčnost obou typů rovnocená.

Základ GSM alarmu pořídíte již od cca. 15 tis. včetně montáže, samozřejmě cena je úměrná počtu připojených detektorů. Horní cenový limit kvalitního alarmu může být cca. řádově ve 100 tis.

Standardně objekt zabezpečíme uvnitř (pohybové detektory (PIR), čidla tříštění skla (GBS), detektory plášťové ochrany - magnety atd.), detektory volíme na místa pro nás důležitá a nezapomeneme na přístupové cesty (např. vstupní dveře osadíme magnetem). Dále, můžeme volit ochranu venkovní (perimetrickou) např. venkovní PIR, infra nebo mikrovlnná závora atd.

magnetický detektor detektor rozbití skla magnetický detektor magnetický detektor mini detektor pohybu
venkovní PIR venkovní PIR záclona PIR detektor s kamerou bezdrátový PIR detektor pohybu bezdrátová paprsková infra závora


Místní signalizaci poplachu doporučuji vnitřní sirénou (pokud jich bude víc, jedině dobře - pachatel v tom hluku dlouho nevydrží), venkovní sirénou (vhodná i pro efekt odrazení pachatele), další možností je tzv. tichý poplach bez sirén, hodí se hlavně při připojení na pult centralizované ochrany (PCO), důležitou podmínkou je krátká doba dojezdu.
vnitřní siréna venkovní siréna bezdrátová vnitřní siréna

Vždy doporučuji připojení na PCO (pokud jsem mimo objekt, mohu v klidu spát, ve 3 hodiny v noci se těžko vzbudím, natož abych byl za čtvrt hodiny u hlídaného objektu a honil zloděje, popř. hasil požár).

Všeobecné doporučení je, že každé zabezpečení je lepší než žádné. Montáž kvalitního domácího alarmu amatérem je možná, ale jako podmínku, bych dal kontrolu provedení montáže certifikovaným technikem, který má s daným výrobkem zkušenosti.


Zpět do nabídky zabezpečovacích systémů